Choroba lokomocyjna u dziecka a lot samolotem

Mój synek ma 2 latka i ostatnio bardzo cierpi na chorobę lokomocyjna tzn nawet na krótkich trasach wymiotuje (próbowałam nadczo, dałam bardzo mały posiłek przed podróżą tzn suchary, biszkopty itp) i za każdym razem zle sie czuje. Za kilka dni czeka nas podróż do polski samochodem + samolotem i bardzo boje sie o maluszka jak to zniesie zwłaszcza w samolocie Jak mam złagodzić jego zle samopoczucie? Prosze pomozcie

Aleksander Ropielewski

Proszę spróbować podać dziecku lek zawierający dimenhydrinat lub cynaryzynę ok 2h przed podróżą i co 8h jeżeli podróż będzie trwała ponad 6h.