Dlaczego mam takie objawy podczas wakacji?

Pojechałem z rodziną na wakacje, i codziennie gdzieś wyjeżdżamy, codziennie muszę brać Aviomarin przez chorobę lokomocyjną, dziś był już 5 dzień Do tego ząb mnie boli już 3 dni mocno i muszę wziąć tabletkę przeciwbólową bo nie wytrzymam Nie wiem też czemu ale odkąd byłem w środę na łodzi 4-5h na słońcu, bolał mnie potem kark przez dwa dni i może to wzmocniło mi ból głowy powodowany przez ząb. Może za dużo słońca ale od środy lekko mi się kręci w głowie a do tego dwa dni podczas wyjazdu (który jest od poniedziałku) miałem przed snem lekkie mdłości Co mi jest?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Choroba lokomocyjna to dość przykre zaburzenie dla ludzi lubiących podróże. Uważa się, że dyskomfort pojawia się kiedy nasze zmysły odbierają sprzeczne sygnały, tj. kiedy jesteśmy w poruszającym się pojeździe, błędnik informuje nasz mózg o ruchu, przyspieszeniu czy prędkości. W tym samym czasie inne zmysły temu zaprzeczają – zmysł wzroku informuje, że pozostajemy w tym samym miejscu (kabina samochodu), a mięśnie się nie poruszają. Aby w kolejnych podróżach dolegliwości były mniejsze proszę pamiętać aby wcześniej się nie najadać, nie pić napojów gazowanych i dobrze wysypiać. W czasie jazdy patrzeć na horyzont, w samochodzie mieć otwarte okna lub włączoną klimatyzację, nie czytać i nie przeglądać telefonu.

Po powrocie z wakacji proszę z bólem zęba zgłosić się do dentysty. Do tego czasu doraźnie przeciwdziałać bólowi stosując środki farmakologiczne.

Silne bóle głowy, osłabienie i nudności to typowe objawy długotrwałego wystawienia na promienie słoneczne. Dodatkowo mogą się pojawić wymioty i zaburzenia widzenia. W takich przypadkach należy zejść ze słońca, dużo pić i zawsze pamiętać o nakryciu głowy.

Proszę zapoznać się także z innymi materiałami na naszym portalu, które rozwijają temat:

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-lokomocyjna

https://portal.abczdrowie.pl/jak-wplywa-na-nas-slonce

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.