Pas ortopedyczny przy dyskopatii i sakralizacji

witam mam dyskopatie l5/l4 i sacralizacje l5,czy pomocny jest pas ortopedyczny(np.w czasie pracy)dziekuje

dzień dobry,
raczej zachęcałbym do rozpoczęcia ćwiczeń wzmacniających mięśnie stabilizujące lędźwiowy odcinek kręgosłupa. O doborze ćwiczeń powinien zdecydować fizjoterapeuta, rzecz jasna po wcześniejszym zapoznaniu się z Pani przypadkiem.
pozdrawiam