PCO a nadmierne owłosienie

Mam 21 lat i od kilku lat choruje na PCO zespół policystycznych jajników leczyłam się  już wszędzie ale nic nie pomaga teraz leczę się w Łodzi i widzę efekty ale nie takie jakbym chciała przyjmuje leki hormonalne chyba dobrze napisałam jestem szczupła ważę 53 kg. Mam mały wąsik nad wargą ale od roku zaczęły mi rosnąć też na brodzie a teraz już na policzkach powoli martwię się tym i laser nic nie pomoże bo są jasne ale widoczne mam też i na piersiach na mostku nad pępkiem bardzo mnie to martwi więc dlatego piszę bo może jest na to jakieś lekarstwo czy metoda leczenia operacja ciężko mi z tym żyć Proszę o pomoc
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niestety leczenie nadmiernego owłosienia jest trudne i rzadko przynosi dobre trwałe efekty. W przypadku PCO stosowane są leki hormonalne zawierające w swym składzie antyandrgeny, które powodują zmniejszenie nadmiernego owłosienia, jednak nie u wszystkich są efektywne. Ponadto po zaprzestaniu ich stosowania problem powraca. Pozostają wtedy kosmetyczne metody radzenia sobie z problemem-i tu są większe szanse na uzyskanie trwałego efektu.
Pozdrawiam