Jak pozbyć się tego nadmiernego owłosienia?

Witam. moim problemem jest owłosienie na twarzy( podbródek i wąsik kilka w okolicach piersi). Prawdopodobnie jest to zaburzenie na tle hormonalnym, ponieważ leczę się na niedoczynność tarczycy i przyjmuję euthyrox. Jestem też posiadaczką tłustej cery. Mieszkam też w dość małej miejscowości, w której nie ma lekarzy medycyny estetycznej. Są tylko gabinety kosmetyczne. W związku z tym proszę o poradę czy żeby pozbyć się owłosienia powinnam skorzystać z depilacji laserowej w gabinecie kosmetycznym czy lepiej warto kupić depilator IPL, który jest znacznie tańszy i posłużyłby też do innych okolic ciała. Czy depilator ipl typu braun, philips działają? czy zabieg u kosmetyczki na zawsze usunie włoski? Które efekty są lepsze?

Dzień dobry, większość pacjentek zgłaszających się do gabinetu jest zdania, że domowe zabiegi IPL nieznacznie opóźniają odrost włosów, lecz niestety nie usuwają ich tak skutecznie. W celu osiągnięcia lepszych efektów terapeutycznych bardziej sprawdzają się gabinetowe zabiegi epilacji laserowej. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.