PCOS a częstotliwość owulacji

Witam, mam podejrzenie pcos, bez leków owulacja jest rzadko, zrobiłam badania w 3 dniu cyklu wywoływanego luteiną, okres po 46 dniach lh, fsh i estradiol, wyniki fsh=5,61 mlU/ml (norma 3,03-8,080), lh 6,56 mlU/ml ( norma 2.39-6,60), estrdiol36,40 pg/ml (norma 21-251).Proszę mi powiedzieć czy na podstawie tych wyników w tym miesiącu można podejrzewać że bedzie pęcherzyk dominujący i owulacja czy nie?

Lek. Tomasz Budlewski

badania w tym dniu nie pokażą prawdopodobnie ewentualnego wystąpienia owulacji.sadze ze owulacja najlepiej będzie monitorować na podstawie usg lub testów owulacyjnych dostępnych w aptekach.