PCOS a konieczność zabezpieczania

Witam. Niedawno dowiedziałam się, że choruję na PCOS. Jestem w trakcie leczenia (p. ginekolog przepisala mi luteine od 16-25 cyklu) i powiedziała, że na razie z mężem nie mamy co starać się o dziecko, gdyż musi się wszystko u mnie unormować. Zastanawiam się więc, czy jest sens żebyśmy z mężem zabezpieczali się skoro i tak nie mogę zajść w tym momencie w ciążę? A jeśli udałoby się, że jakimś cudem doszłoby do zapłodnienia, czy nie będzie to niebezpieczne dla dziecka? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Zawsze istnieje możliwość ciąży i nikt nie da Pani pewności.