Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

PCOS a stosowanie Daylette i Glucophage

Witam Stwierdzono u mnie PCO ponadto poziom glukozy we krwi mam za wysoki. Lekarz przepisał mi Daylette i Glucophage 750 mg. działanie Daylette rozumiem ale nie wiem czy w moim przypadku jest konieczność przyjmowania Glucophage. Na ulotce jest napisane iż lek ten wspomaga odchudzanie ja natomiast jestem szczupła również nie widzę u siebie oznak cukrzycy. Chcę wiedzieć jakie konsekwencje mogą pojawić się gdy zrezygnuje z przyjmowania tego leku czy samymi hormonami zdołam zahamować PCO.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Uważa się że takie skojarzone leczenie przynosi lepsze efekty w leczeniu PCO. Sprawę odstawienia Glucophage proponuję przedyskutować z lekarzem prowadzącym.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy