PCOS w badaniu USG a brak owulacji

Witam, mam 28 lat i na podstawie badania USG stwierdzono u mnie policystyczne jajniki. Lekarz troche nastraszył mnie tym, że mogę w ogóle nie mieć owulacji. Czy jest to mozliwe, skoro mam regularne miesiączki, brak nadwagi, brak jakis silnych bóli menstruacyjnych czy owłosienia męskiego. Chcielibysmy się starać o dziecko wkrótce. Proszę o opinię. Dziękuję

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zdarzają się sytuacje, by przy regularnym naturalnym miesiączkowaniu nie dochodziło do jajeczkowania. Jednakże zespołu PCOS nie rozpoznaje się wyłącznie na podstawie USG, ale także na obecności wykładników nadmiaru hormonów o działaniu androgennym. Jeśli chce mieć Pani pewność, czy dochodzi do Pani do owulacji, może Pani wykonać test owulacyjny w okresie spodziewanych dni płodnych, obserwować temperaturę ciała w ciągu cyklu, bądź wykonywać seryjne oznaczenia progesteronu.jednakże zalecam staranie się o dziecko bez nadmiernego stresowania się . Pozdrawiam.