Czy możliwe, że przy PCOS testy są pozytywne?
Ginekolog na jednej z wizyt kontrolnych (cytologia) zauważyła u mnie jajniki, które wg niej wyglądały na policystyczne - wcześniej przez 10 lat brałam tabletki anty i podczas USG dopochwowego nie były dobrze widoczne (jednego wcale nie mogła znaleźć). Przy okazji powiedziała, że obecny cykl był bezowulacyjny. Zmartwiło mnie to, bo chcemy niedługo zacząć starania o dziecko. Przez ostatnie 3 miesiące w okolicach spodziewanej owulacji robiłam testy owulacyjne. W ciągu każdego z tych miesięcy jednego dnia test wychodził pozytywny dodatkowo 2 tygodnie później jak w zegarku miałam okres. Czy możliwe, że przy PCOS testy są pozytywne chociaż realnie nie dochodzi do owulacji i nie ma komórki, która mogłaby być zapłodniona?

KOBIETA, 31 LAT 9 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
Regularne miesiączki przy PCOS są bardzo dobrym sygnałem, jednak pozytywne testy owulacyjne mogą być niekiedy niewiarygodne, gdyż u osób z tą przypadłością często występuje dość duże stężenie LH, na którym opierają się testy owulacyjne i mogą one wtedy wskazywać nieprawdziwy wynik.
Więcej informacji dotyczących poruszanego przez Panią tematu znajdzie Pani w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/test-owulacyjny-na-czym-polega
https://portal.abczdrowie.pl/test-owulacyjny
https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-test-owulacyjny