Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to możliwe, że wyniki testów są błędne?

Witam, Ostatnią miesiaczke mialam 9 tygodni temu, wyniki testów uciążowych są pozytywne, jednak bylam 3 dni tu u ginekologa i mówił że ciąży nie widzi. Ale testy dalej wychodzą pozytywne. Dodam że mam pcos i przyjmuję leki. To możliwe żeby wynik testów był błędny przez pcos i leki? skoro na usg lekarz nic nie widzi, a juz 9 tygodni od ostatniej miesiączki minęło
KOBIETA, 28 LAT 2 miesiące temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli test ciążowy wychodzi pozytywny, to oznacza to, że we krwi znajduje się hormon – gonadotropina kosmówkowa. Jest on produkowany niemal wyłącznie w czasie ciąży – na późniejszym etapie za jego produkcję odpowiedzialne jest łożysko. Poza ciążą beta hCG jest wykrywalne w moczu czy krwi tylko w kilku przypadkach.

Odsyłam do naszej infografiki: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Jednym z nich są leki zawierające ten hormon – niestety nie wspomina Pani, jakie leki na PCOS Pani stosuje, bo niektóre z nich (zawierające hormon w swym składzie) mogą powodować, że wykonany test ciążowy będzie fałszywie pozytywny.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł na temat zespołu policystycznych jajników:

Również niektóre nowotwory mogą powodować wzrost beta hCG we krwi, stąd jeżeli zostanie wykluczony wpływ podjętego przez Panią leczenia na ewentualnie fałszywie pozytywny wynik testu, warto rozważyć diagnostykę w kierunku nowotworów.

Więcej informacji na ten temat odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/rak-jajnika-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy