Pęcherze wypełnione płynem w kącikach oczu

Mój tata ma w kącikach oczu po zewnętrznej stronie pęcherze wypełnione płynem. Co to może być? Czy jest to groźne? Gdzie się z tym udać? Do dermatologa czy okulisty? Bardzo się martwię, prosiłabym o wskazówkę... Tata leczy się na nadciśnienie i cukrzycę typu 2, jest dalekowidzem, więc na co dzień nie chodzi w okularach, tylko do czytania je zakłada.

Witam serdecznie. Sugerowałabym konsultację z okulistą. Wspomniane zmiany nie muszą oznaczać jednak niczego poważnego.