Pęcherzyk z krwią widoczny w badaniu USG

Witam. Byłam dzisiaj u ginekologa. Miałam wykonane usg przez pochwę, lekarz pokazał mi na ekranie pęcherzyk. Powiedział że jest to pęcherzyk z krwią, czy to ciąża? czy coś innego? Bo powiedział, że sam nie jest pewny, ale patrząc na to że mam 8-dniowe miesiączki, bardzo obfite i bolesne byłoby to niemożliwe, tak mi się wydaje. Chciałabym mieć pewność. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wykluczyć ciążę można na podstawie oznaczenia poziomu hormonu beta-hCG. Bez badania klinicznego i wyniku USG nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej, niż ginekolog, który Panią badał.
Pęcherzyk może być torbielą, ogniskiem zakażenia, potencjalne rozpoznanie zależy od rozmiarów i lokalizacji.