Pęcherzyk żółciowy bezkamiczny, obkurczony w USG jamy brzusznej

Witam. Moja mama lat 54 zrobiła USG jamy brzusznej bo bolał ją bok i na wysokości nerki. USG wyszło prawie ok - wątroba bez zmian, trzustka ok, śledziona ok, nerki ok, trochę piasku w prawej, ale martwi mnie pęcherzyk żółciowy - bezkamiczny, obkurczony (choć nic mama nie jadła, piła wodę, nie pali, nie pije kawy, wódki swego czasu nadużywała (od 2 mies nie)), ściana w okolicy szyi - 8mm, w trzonie 4mm. Lekarz zlecił tomograf. Niech mi ktoś poradzi czy może to być rak ? Taka sugestia padła.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, proszę wykonać badanie tomografii, które wskaże możliwą przyczynę, bez wyników badania nie można stwierdzić przyczyzny tego stanu. Pozdrawiam.