Pęcherzyki na wargach sromowych - co to?

To bardzo krępujące, ale tak się boję, że muszę to napisać. Mam 16 lat i robiłam to ze swoim chłopakiem w sylwestra, ale to nie był nasz 1-wszy raz. W życiu miałam tylko jego jako partnera seksualnego. I pamiętam jak bolało mnie trochę.. Na drugi dzień bolało mnie mocniej i swędziało, myślałam, że na pewno przejdzie itp. 2 stycznia straszliwie mnie piekło bolało swędziało, a 3 stycznia w szkole na krześle myślałam, że nie wytrzymam tak swędziało piekło bolało... To takie okropne. Jak wróciłam ze szkoły przejechałam ręką żeby zobaczyć dokładnie co się dzieje i poczułam tak jakby pryszcze na wargach sromowych i w ich okolicach. Wzięłam lusterko i były to pęcherze z białą wydzieliną w środku. Było ich nawet dużo. Bardzo się wystraszyłam z tym, że mam 16 lat i boję się cokolwiek komuś powiedzieć, ale ból jest nie do wytrzymania! Nie mogę spać w nocy przez to. Piecze tak bardzo a te pęcherze doprowadzają mnie do szału. Nigdy czegoś takiego nie miałam a to naprawdę boli. Proszę czy ktoś może mi pomoc? Błagam was.
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować zakażenie wirusem opryszczki. Jest to infekcja przenoszona drogą płciową, dlatego mogło dojść do zakażenia na drodze kontaktów seksualnych z Twoim chłopakiem.
Aby potwierdzić domniemaną przyczynę konieczne jest wykonanie badania dermatologicznego i ewentualnie badań dodatkowych. Pozwoli to zastosować skuteczne leczenie.
Opryszczka jest chorobą, która może nawracać szczególnie w okresach zmniejszonej odporności organizmu.

Problem należy skonsultować z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl