Co oznacza zmiana na wardze sromowej?

Witam, w piątek rano na jednej z warg sromowych mniejszych zauważyłam lekkie zaczerwienie oraz odczuwałam pieczenie przy dotykaniu. Następnego dnia objawy się nasiliły, jedna warga sromowa była większa od drugiej, zaczerwieniona, pojawił się pęcherzyk. Nie miałam możliwości kontaktu z lekarzem, więc myśląc, że to może być opryszczka, zaczęłam stosować Hascovir oraz smarowałam maścią clotrimasolum. Obrzęk oraz ból zaczęły się zmniejszać juz w niedzielę, po dniu stosowania leków, natomiast zauważyłam drugie zaczerwienione miejsce. Wczoraj, tj. w poniedziałek ból był niewielki, a pęcherz przypominał pryszcza. Dzisiaj, objawy praktycznie ustąpiły, jest niewielkie zaczerwienie w obu miejscach, nie odczuwam bólu. Nigdy wcześniej nie miałam opryszczki i jestem pierwszą partnerką chłopaka, z którym współżyję. Co to może być? Czy powinnam zaprzestać stosowanie Hascoviru?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć