Peeling pirogronowy - czy można go robić w trakcie laktacji?

Jestem mamą 13-miesięcznej córeczki, którą karmię piersią. Byłam dzisiaj u kosmetyczki, która zrobiła mi peeling kwasem pirogronowym (1 minuta i zmyła). Czy taki peeling można robić karmiąc dziecko? Czytałam w internecie, że nie robi się peelingów chemicznych podczas laktacji.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Okres ciąży i laktacji to szczególny czas, kiedy warto zachować szczególną ostrożność w trosce o zdrowie dziecka.
Jeżeli chodzi o peelingi chemiczne nie zostały one dostatecznie przebadane na takiej populacji kobiet, dlatego lepiej zabiegi przesunąć na późniejszy czas.
Jeżeli ma Pani duże problemy z cerą może warto rozważyć wizytę u lekarza dermatologa, lekarz po badaniu i dokładnym zebraniu wywiadu zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.