Pękające naczynka na nogach u 29-latki

Dzień dobry mam problem z pękającymi naczyńkami na nogach mam ich naprawdę dużo w szczególności na lewej nodze, prawa jest w miarę ok. około 20 lat temu moja lewa noga uległa złamaniu w 3 miejscach, miałam 4 operacje, czy w/w wypadek może mieć wpływ na pękające pajączki? dodam też, że mój ojciec ma żylaki oraz stosuję doustną antykoncepcje... co może mieć największy wpływ, ze wzgl. na ogromne problemy trądzikowe wolałabym nie odstawiać antykoncepcji hormonalnej

Witam. Tendencja do powstawania pajączków naczyniowych jest sprawą wrodzoną i wynika z budowy włókien kolagenowych skóry. Na powstanie pajączków nie miał wpływu ani wypadek ani stosowanie doustnej antykoncepcji. Proszę dbać o zdrową dietę bogatą w jak największą ilość witaminy C, odpoczywać z nogami uniesionymi ku górze oraz stosować odpowiednie dostępne w aptekach kremy do skóry naczynkowej.