Cellulit a pękające naczynka

Witam, niestety, od dłuższego czasu borykam się zarówno z cellulitem i pękającymi naczynkami. Żeby zwalczyć cellulit, ćwiczę co drugi dzień na stepperze ok. godzinę, stosuję masaże 'ostrą gąbką', peeling z soli gruboziarnistej, a także używam specjalnego preparatu na tę przypadłość, piję białą i zieloną herbatę. Czy zabiegi, czynności, które wymieniłam, mogą przyczynić się do pojawiania się pajączków, naczynek? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam,

Z informacji zawartych w pytaniu wynika, iż ma Pani skłonność do pękania drobnych naczyń włosowatych skóry. W przypadku występowania takiej skłonności wszelkie zabiegi typu masaży, zwłaszcza intensywnych i innego rodzaju mechanicznie działające na powierzchnię ciała mogą sprzyjać nasilaniu się problemu pękania naczynek. Ćwiczenia na steperze nie powinny mieć natomiast negatywnego wpływu.

Pozdrawiam