Zabiegi specjalistyczne na cellulit

Czy w przypadku chudej osoby, która jest aktywna fizycznie i mimo wszystko posiada cellulitis skuteczne są tylko zabiegi specjalistyczne w gabinecie? Czy koszt takich zabiegów jest z góry określony, czy różni się w zależności od ustaleń?
ponad rok temu

Przyczyny ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Witam,
W walce z cellulitem oprócz ćwiczeń fizycznych ważną rolę odgrywa również pielęgnacja skóry. Przede wszystkim warto systematycznie wykonywać gruboziarniste peelingi, po których należy wklepać krem ujędrniający. Należy również wyeliminować z diety potrawy tłuste, zmniejszyć ilość soli i ostrych przypraw, które zatrzymują w organizmie wodę oraz zaopatrzyć się w jak największą dawkę świeżych warzyw i owoców. Oczywiście w walce z uporczywymi zmianami dużą rolę odegrać mogą profesjonalne zabiegi i masaże. Ich koszt nie jest z góry ustalony, zależy od gabinetu który je wykonuje. Zawsze warto porozmawiać z osobą specjalizującą się w tego rodzaju procedurach o całościowym koszcie kuracji i efektach jakiś się można spodziewać. Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Raczej tylko zabiegi specjalistyczne mogą mieć pozytywny skutek na cellulitis. Oczywiście koszty takich zabiegów są różnorodne i zależą od wielu czynników (głównie od gabinetu).

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty