Jakie są najskuteczniejsze zabiegi na cellulit?

Chciałabym się dowiedzieć jakie są najskuteczniejsze zabiegi na cellulit gdy zagościł on w okolicy kolan i pośladków (2, 3 stopień) w przypadku gdy jest się osobą szczupłą, której nie zależy na wyszczupleniu? Od oferty w salonach kosmetycznych/ klinikach kręci się w głowie. Jedni polecają mezoterapie igłową jako najskuteczniejszą, inni bezigłową, jeszcze inni lipolizę lub ultradźwięki bądź karboksyterapię?

Wszystkie te metody stosowane są w walce z Pani dolegliwością a odpowiedź organizmu jest indywidualna i efekt zależy od pacjenta.

Leczenie cellulitu jest najczęściej trudne, długie i wymagające stosowania różnych metod. Wymienione przez Panią metody bywają skuteczne w zależności od pacjentki. Dlatego najlepiej wybrać lekarza, który zaproponuje cykl zabiegów i w zależności od postępu, stanu klinicznego będzie tak dobierał metody aby efekt był najkorzystniejszy.

Celulit, to trudny temat.
Nie ma idealnych zabiegów. Wspomniane zabiegi poprawiają wygląd i jakość skóry okolicy poddawanej zabiegom. Ważne aby zabiegi wykonywać w seriach, do wspomnianych warto dodatkowo wziąć serię zabiegów endermologii, konieczne włączenie wysiłku fizycznego, zmiana diety. Dobrze na wstępie zgłosić się na konsultację,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel