Pękające opuszki palców a egzema lub AZS

mam egzemę lun atopowe zapalenie skory dłoni (lekarz dermatolog nie stwierdził jednoznacznie) od 3 dni popękały mi opuszki palców, strasznie boli, stosowalam maść z wit A, kąpele z płatków owsianych, oliwkę. Nic nie pomaga. Maść Novate stosuję od 3 miesięcy (tylko jak pojawia się wysypka), ale mam wrażenie ze to własnie po niej pojawiają się peknięcia na wysuszonej skorze. Nie pomogły nawet zastrzyki z Dexavenu. Czy mogę coś zrobić żeby przestało bolec?

Aleksander Ropielewski

Okres i nasilenie objawów sugerują bardziej AZS. Sugeruję udać się do dermatologa, być może konieczna jest hospitalizacja. Ponadto bezwzględnie zaprzestać kontaktu ze środkami drażniącymi i wykonać testy skórne w celu zidentyfikowania czynnika wyzwalającego podrażnienie skóry.