Pęknięcie pierścienia włóknistego krążka L5/S1

cd.Widoczne jest pekniecie piersciena wloknistego krazka L5/S1.W zbadanym odcinku stwierdza sie niewielkie zmiany zwyrodnieniowo-znieksztalcajace trzonow i stawow miedzykregowych,obszar stluczenia szpiku kostnego przykrazkowych czesci trzonow na poziomie L5/S1(zmiany przeciazeniowe typu 2 w klasyfikacji Modica) oraz rozwojowa lukowata konfiguracja kosci krzyzowej.Status idem.Duza ekstruzja L4/L5 ze stenoza i uciskiem korzeni L5,glownie lewego.Podraznienie korzeni L4.......

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Na podstawie bezpośredniego badania oraz powyższego wyniku będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie lecznicze.

Witam, dość poważna sprawa. Ekstruzja jest 2 z 3 stopni wypadnięcia dysku. Szansa na to, że dobry fizjoterapeuta pomoże jest 50/50. Proszę skonsultować się z lekarzem a potem znaleźć jakiegoś dobrego fizjoterapeutę - ponieważ przeciętniak sobie z tym nie poradzi na bank. A może coś jeszcze zepsuć a w wtedy operacyjnie trzeba Panią potraktować.