Uszkodzenie pierścienia włóknistego krążka z przewężeniem

Zmiany zwyrod. krążków m-kręg L3/L4/L5/S1- odwodnienie krążków oraz obn.ich wys.Szerokopodst.przepukliny krążków m-kręg na w/w poziomach,uciskają brzuszną powierz. worka opon. L4/L5 uszkodzenie pierscienia wloknistego krążka m-kręg,zachylki boczne splycone. L5 /S1 cz.upszkodzenie ierscienia wloknistego krażka z przewężeniem l. otworu m-kręg i cechami kompresji na l. nerw rdz.L5. Zmiany zwyrod.-wytwórcze na kraw.sąsiadujących trzonów.Torbiel Tarlova 11mm i 13x7mm na wys S2.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie licznych zmian w obrębie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wynik badania należy skonfrontować z badaniem fizykalnym oraz występującymi objawami. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.