Pęknięcie prezerwatywy w 5 dniu po okresie a ryzyko ciąży

Witam, w 5 dni po okresie kochałam się z partnerem z zabezpieczeniem, lecz prezerwatywa pękła (bez spermy). Po 23h przyjęłam tabletkę po. Tydzień później zdarzyło się niestety ta sama historia+ tabletka escapelle po 14h... Mam torbiel na lewym jajniku, kiedy mogę zrobić badanie beta HCG i czy jest duża szansa na ewentualną ciążę? proszę o odpowiedź bo odchodzę od zmysłów... Dziękuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Ryzyko ciąży jest niewielke, BHCG może pani wykonać w dniu spodziewanej miesiaczki. Radziłabym Pani zastanowić się nad inną forma antykoncepcji, ponieważ przyjmowanie tapletki "po" powinno mieć miejsce tylko w wyjątkowych sytuacjach, odstęp tygodnia jest stanowczo za krótki, są to duże dawki hormonów, mogące spowodować wiele działań niepożądanych.
Pozdrawiam