Pęknięcie trzeszczki widoczne w USG a półroczne oczekiwanie na rezonans magnetyczny

Czy jak widać na USG pęknięcie trzeszczki to ma sens robienie rezonansu, na który czeka się pół roku. Jakie leczenie zastosować.

Szanowny Panie, czy wykryte pęknięcie ma związek z urazem? Czy ma Pan bóle spoczynkowe czy jedynie wysiłkowe? Jeśli tak to w jakich okolicznościach?
Być może (o ile nie było urazu) jest to trzeszczka dwudzielna ? Sugeruję konsultację ortopedyczną. W zależności od obrazu klinicznego i wywiady leczenie może być zachowawcze ( przerwa w treningach, ograniczenie obciążania okolicy trzeszczki bądź unieruchomienie, fizykoterapia, odpowiednie wkładki) lub operacyjne. Pozdrawiam