Petting a zapłodnienie

Ostatni okres dostałam 20 grudnia 2009. 28 grudnia uprawiałam peetting z moim chłopakiem, który spuścił mi się na zewnątrz, ale w okolicy kroku, bo robiliśmy to w pozycji - on leżał na plecach, a ja siedziałam mu na udach. Dzisiaj, tj. 13 stycznia, czyli 2 dni przed spodziewanym okresem, dostałam silnych nudności i zrobiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie. Nadal jednak się niepokoję utrzymującymi się nudnościami i chciałabym wiedzieć jeszcze przed nadejściem okresu, czy to możliwe, żeby w taki sposob doszło do zapłodnienia. Czy sperma mogła się przedostać sama do pochwy i czy test zrobiony 2 dni przed miesiączka może dać mylny wynik? Proszę o szybką odpowiedź, bo ze zmartwienia nie śpię w nocy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Teoretycznie może dojść do poczęcia w wyniku pettingu, ale w praktyce zdarza się to rzadko. Może się tak stać np. w przypadku, gdy palec zabrudzony nasieniem zostanie włożony do pochwy. Prawdopodobnie nie ma Pani powodów do obaw. Test ciążowy proszę zrobić w przypadku kilkudniowego spóźnienia miesiączki (inna sprawa, że jeśli tak bardzo się Pani denerwuje, to miesiączka może się spóźnić z powodu stresu...). Zbyt wcześnie zrobiony test może mieć fałszywy wynik.

Pozdrawiam!