Picie soku z pomarańczy przez 1,5-roczne dziecko

Witam, czy 1,5 roczne dziecko może wypijać codziennie 1 szklanke soku z pomarańczy?

Szanowna Pani,
Nie ma przeciwskazań do stosowania soku z pomarańczy u 1.5 rocznego dziecka. Trzeba jednak pamiętać, że sok z pomarańczy może uczulać niektóre osoby, więc jeśli u dziecka występuje tendencja do alergii należy taki sok wprowadzać z ostrożnością.
z poważaniem,
J.Zachwieja

Witam, nie ma przeciwskazań natomiast warto przyzwyczajać dziecko do wody, ponieważ picie dużej ilości soków w przyszłości może doprowadzić do nadwagi i niszczenia ząbków.