Czy picie tego soku co drugi dzień jest wystarczające?

Witam,piję co drugi dzień swieżo wyciskany sok z sokowirówki jest to burak,marchew,seler naciowy,jabłko daje to mi 2 szklanki soku.Czy picie tego soku co drugi dzień jest wystarczające by pokryć witaminy czy mogę go pić codziennie czy to już będzie za dużo? proszę nie pisać o wyciskarce bo i tak jej nie kupię pozdro

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Ważna jest przede wszystkim prawidłowo zbilansowana dieta, samym sokiem nie zapewni Pan pokrycia zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne, a zwłaszcza na błonnik, którego w sokach jest bardzo niewiele.

Szklanka soku na dwa dni albo na dzień to nie jest zbyt dużo, ale tu wszystko zależy od Pana aktualnego stanu zdrowia. Przy niektórych schorzeniach (cukrzyca, choroby układu moczowego itp.) picie niektórych soków jest niewskazane. Jeśli jest Pan zdrowy to i tak warto zmieniać skład soków, wtedy dostarczy się organizmowi większych ilości składników odżywczych.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka