Ile płynów powinno wypijać 5-miesięczne dziecko?

Ile płynów wody,soczków, herbaty powinno wypijać 5 miesieczne dziecko ważące 8 kg?Na dobę Wypija 5x180 ml mleka i około 150 ml innych płynów wydaje mi się ze to zbyt mało.

Witam serdecznie, na podstawie tych informacji wnioskuje że dziecko nie spożywa innych pokarmów. Ilość płynów którą Pani podaje jest odpowiednia jako tzw podstawowa,zalecana ilość. Proszę próbować tez podawać wodę, w zależności od potrzeb dziecka. Najważniejsze aby podając wodę dziecko dalej wypijało zalecaną ilość mleka. Ważne aby dziecko przyzwyczajać do smaku wody, jeśli będzie Pani podawała sok to maksymalnie 150ml w ciągu dnia.
l
dodatkowe ilości płynów należy podawać gdy są wysokie temperatury lub dziecko się poci.

pozdrawiam
Małgorzata

Ta ilość jest w zimie wystarczająca. Proszę pamiętać, że mleko składa się głównie z wody.
Najlepiej podawać dziecku wodę, jeśli nie chce - powoli małymi ilościami przyzwyczajać do jej smaku. Sok może pić w ilości 1 porcji dziennie, czyli np. ok 100 ml - ale nie w nocy, będzie szkodził na ząbki. Najlepiej w dzień i rozcieńczony wodą w stosunku - 1:1 - wtedy dziecko nie przyzwyczai się do bardzo słodkich napojów.
Może Pani też dać dziecku 2 razy dziennie po 100 ml wody i raz 100 ml czystego soku - pomiędzy posiłkami.
Generalnie więcej wody podajemy gdy jest gorąco, obserwujemy czy dziecko dużo sika i czy mocz jest normalnego koloru. Jeśli mocz jest ciemniejszy lub jest go mniej niż zwykle, zwiększamy ilość picia.

Pozdrawiam serdecznie.

Joanna Arciszewska.