Pieczenie, ból i swędzenie odbytu a owsiki i hemoroidy

WITAM . Jestem umówione na wizytę u proktologa ale pierwszy wolny termin dopiero za 10 dni. Czuję pieczenie, bol, swedzenie odbytu nasilajace się popołudniu i w nocy. Trwa to już tydzień . Drugiego i trzeciego dnia zauważyłam krew. Drugiego dnia po zawarciu. Ogólnie zaparcia i rozwolnienie na zmianę. Myślałam ze to hemoroidy. Biorę czopki i maść od piątego dnia. Ale dziś w nocy zauważyłam małe białe cieniutkie robaczki, wszystko wskazuje na owsiki. Czy można mieć owsiki i hemoroidy razem?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak można mieć. Proponuję wcześniej udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.