Pieczenie i swędzenie podczas wypróżniania oraz zgrubienie w odbycie

Bardzo często odczuwam pieczenie w odbycie przy wypróżnianiu. Czasami mnie też swędzi. Zwykle mija to po paru dniach. Teraz ponownie powróciło i wyczułam zgrubienie w przy wejściu do odbytu. Uczucie takie jakby był on powiększony. Co to może być?

Prawdopodobnie ma Pani szczelinę odbytu. O tym co rzeczywiście Pani dolega powie lekarz po badaniu per rectum. Proszę więc udać się na wizytę do poradni.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg