Uczucie rozpierania w odbycie, ból przeszywający, napięcie w odbytnicy

Witam, mam od dawna uczucie rozpierania w odbycie, ból przeszywający, napięcie w odbytnicy, jakby ciągle coś w niej było, nasila się po wypróżnieniu. Trwa cały dzień, w nocy ustępuje. Nie mam bólu brzucha, wzdęć itp. Stolec normalny 1-4 dziennie. Badania są ok, a lekarze nadal nie potrafią postawić diagnozy. Czasem ciężko mi siedzieć i chodzić z bólu. Zaczęłam psychoterapię. Czy to może być nerwowe? Myślę o psychiatrze i lekach. Proszę o pomoc.

Szanowna Pani
Być może ma Pani szczelinę odbytu. Należy Panią dokładnie zbadać anoskopia?rektoskopia? per rectum?
Proszę udać się do chirurga lub proktologa

Z poważaniem
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej