Uczucie zalegania w odbycie, gazów w jelitach i hemoroidy

Witam, mam ciągłe uczucie zalegania w odbycie, kłucia, rozpierania,często wrażenie zagazowania jelita, tak jakby mój odbyt się nie domykał. Stolce normalne. Nie wiem czy to IBS, rzadko wzdęcia czy bóle brzucha. Natomiast stwierdzono hemorodiy, szczelinę w odbycie i zmianę pozapalną po ropniu. JAk mogę się wyleczyć i jakie badania zrobić. Kolonoskopia wykazała tylko mały polip, czasem mam krew na papierze. To uczucie w odbycie jest koszmarne nie wiem jak się go pozbyć nie mam biegunek i zaparć

Witam
Zapewne ma Pani IBS czyli zespół jelita drażliwego, czego następstwem są szczelina odbytu i żylaki. Proponuję zastosować odpowiednią dietę i udać się do lekarza, który wypisze receptę powodującą ustąpienie w/w dolegliwości.
Proszę odwiedzić moją stronę www.chirurgiaspecjalistyczna.pl tam są wytyczne o postępowaniu w przypadkach IBS i szczeliny

Z poważaniem
Dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej