Pieczenie pośladków - co to może być?

Witam! Mam problem, ponieważ odczuwam pieczenie między pośladkami i na worku mosznowym. Worek mosznowy jest lekko zaczerwieniony. Leczę się od paru lat. Czterech lekarzy dermatologów się poddało. Jedyna rzecz, która przynosi czasową ulgę jest smarowanie 2% roztworem kwasu bornego i pastą cynkowa. Gdy ból ten bardziej się nasila, to odczuwam pieczenie na udach i brzuchu, mimo, że nie ma żadnych objawów na skórzea ale najbardziej dokucza mi pieczenie między pośladkami i pieczenie worka mosznowego . Uciążliwe jest także siedzenie. Proszę o pomoc!

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Pieczenie jest częstym objawem wielu chorób dermatologicznych, dlatego trudno jest określić, co może być przyczyną dolegliwości bez możliwości Pana zbadania. Wspomniał Pan, że leczy się od kilku lat, nie precyzując dotychczasowych rozpoznań ani stosowanego leczenia. Ustępowanie zmian po zastosowaniu kwasu bornego przemawia za stanem zapalnym. Najczęściej spotyka się zakażenia grzybicze oraz zakażenie mieszków włosowych.

Ze względu na brak efektów leczenia przez 4 specjalistów, należy zastanowić się także nad inną etiologią. Tego typu objawy często występują w patologiach końcowego odcinka kręgosłupa, gdy dochodzi do ucisku nerwów unerwiających daną okolicę. Z tego tez powodu zachęcałabym do wizyty u neurologa.

Pieczenie dróg moczowych i okolicy bywa również pierwszym objawem zaburzeń gospodarki węglowodanowej. Nie zaszkodzi oznaczyć poziom glukozy na czczo.

Pozdrawiam.