Czy moje jądro jest uszkodzone?

Witam. Mam 18 lat. Moje lewe jądro ma inny kształt niż prawe. Nie jest po prostu "jajem". Nie jest równe i gładkie. Jest zniekształcone i zwisa dużo bardziej niż prawe. Bólu nie odczuwam, ale nie wiem czy coś jest nie tak z tym jądrem. Jest prawdopodobieństwo bezpłodności?
18 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!
Worek mosznowy jest z reguły niesymetryczny, jedno jądro leży zawsze nad drugim. Ułożenie jąder zależy od czasu ich zstąpienia do worka mosznowego. Takie ułożenie służy prawidłowej ich pracy i minimalizacji ryzyka wzajemnego urazu.
Pragnę także nadmienić, że nie zaobserwowano zależności między kształtem jąder a prawidłowym ich funkcjonowaniem, a mężczyźni z jednym jądrem przy zachowanej prawidłowej funkcji drugiego mają szansę na dziecko.
Oczywiście, jeżeli nadal obawiasz się o kształt swoich jąder możesz skonsultować się z urologiem.

Pozdrawiam