Pieczenie ręki lewej

Witam, od kilku godzin doskwiera mi ból z pieczeniem ręki lewej pomiędzy łokciem a kością ramienną od strony wewnętrznej. Czuję straszne pieczenie przy dotyku. Nigdzie się nie uderzyłam, ale pojawił się lekki obrzęk. Dlaczego tak się dzieje? Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety bez zbadania Pani, nie jestem w stanie ocenić poprawnie Pani dolegliwości. Objawy, które Pani opisuje wskazują na zwiększone ciśnienie międzypowięziowe spowodowane zwiększeniem objętości mięśni przedramienia. Najczęstszą przyczyną, oprócz urazu, jest długotrwające ustawienie kończyny (występujące u operowanych pacjentów, ale też podczas snu czy monotonnej pracy w jednej pozycji). Sprawa jest mało poważna, jeśli ustępuje po krótszym czasie, jednak nasilanie się objawów, dołączenie ograniczenia ruchomości palców, bladość i napięcie skóry, osłabienie czucia i tętna w kończynie - są ostrym stanem chirurgicznym, wymagającym bardzo szybkiej interwencji. W takiej sytuacji jest to bardzo poważne schorzenie grożące trwałą niesprawnością kończyny, do amputacji włącznie. Jest to tylko informacja.

Jak napisałam wyżej, bez zbadania nie jestem w stanie ocenić Pani przypadku.

Jeśli objawy nie będą ustępować w ciągu godziny, proszę zgłosić się niezwłocznie na ostry dyżur chirurgiczny lub urazowy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.