Pieczenie w chwili oddawania moczu a test pH

Witam. Wykonałam dziś test ph dopochwowy, a wskaźnik zabarwił się na niebiesko. Dodatkowo występuje u mnie pieczenie w chwili oddawania moczu, wargi sromowe mniejsze są zaczerwienione i opuchnięte, śluz jest biały z grudkami, czasami także zdarza się swędzenie. Zamierzam ponownie wykonać test za kilka dni dla pewności. Dodam, że mam 19 lat i zawsze miesiączkowałam nieregularnie, a od dwóch miesięcy miesiączka jest znikoma. Czy powinnam się martwic?

Magdalena Mroczek

Może to świadczyć o zakażeniu. Proszę zgłosić sie do lekarza rodzinnego.