Pieprzyk po wewnętrznej stronie dłoni

Na wewnętrznej stronie dłoni zrobiło mi się coś w rodzaju pieprzyka. Byłem u dermatologa, który stwierdził zmianę barwnikową i zalecił kontrolę za kilka miesięcy.Pytał się czy ktoś w rodzinie chorował na czerniaka.Czy takie zmiany na dłoni są normalne, czy ich powstanie jest z czymś związane (np.kontakt ze środkami ochrony roślin lub choroby tarczycy). Oglądając sam tę zmianę zauważam wokół niej jakby jaśniejszą otoczkę. Proszę o interpretację i więcej informacji na opisanie zdarzenie.

Lek. Tomasz Budlewski

Zmiana mogła powstać na wielu podłożach. I tak jak zaleciła dermatolog to konieczna obserwacja lub Ew usuńiecie jeżeli zmiana tego wymaga. Proponuje kierować sie zaleceniami lekarza dermatologa lub udac sie pońownie na konsultacje.