Pierścień antykoncepcyjny a test ciążowy

Witam serdecznie. Od niedawna zaczęłam stosować pierścień antykoncepcyjny. Przy stosowaniu go po raz pierwszy, należy go użyć podczas 1 dnia naturalnej miesiączki. Tak właśnie zrobiłam - pod koniec 1 dnia okresu, i zaraz następnego dnia, po nocy, zauważyłam ze mój okres stał się sporo bardziej skąpy. Czy możliwe jest, aby ta metoda antykoncepcyjna wpłynęła na zmniejszenie obfitości okresu? Zazwyczaj miałam dość obfity i trwający 5 - 6 dni. Trochę się zmartwiłam, że może to są jakieś krwawienia mimo ciąży i postanowiłam sobie zrobić test ciążowy. Zastanawiam się jednak, czy pierścień, i w ogóle antykoncepcja, nie wpływają na wynik testu? Bardzo proszę o fachową odpowiedź w tej sprawie. Z góry dziękuję i pozdrawiam. W.

KOBIETA ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Hormonalna antykoncepcja może zmniejszyć nasilenie krwawienia miesiączkowego. Nie musi się Pani denerwować. Antykoncepcja hormonalna nie ma wpływu na wynik testu ciążowego.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty