Piersi u mężczyzny: czy znikną po odchudzaniu?

Mam poważny problem już od długiego czasu. Niedługo skończę 30 lat, jestem otyły, ciężko to przechodzi przez gardło, ale tak jest i mam duże piersi (chodzi o to, że już mam tego dosyć, zawsze się wstydziłem, nigdy o tym nie mówiłem, wstydziłem się iść do lekarza). Nigdy nie miałem dziewczyny, ponieważ wstyd mi się przed nią rozebrać, nawet przytulić, ale przychodzi taki czas, że już nie mam siły radzić sobie z tym wszystkim. Czy w tym wieku mam jeszcze szansę, aby pozbyć się tego nadmiaru tluszczu? Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zbyt rozwinięty biust u mężczyzn może być spowodowany nadmiernie rozwiniętą tkanką tłuszczową oraz gruczołową. Jeśli problem tkwi tylko i wyłącznie w tkance tłuszczowej odchudzanie powinno przynieść zadowalające efekty. Nie można wykluczyć, że cierpi Pan na ginekomastię, czyli nadmierny rozrost tkanki gruczołowej, która może być spowodowana zaburzeniami hormonalnymi. Niezbędna będzie konsultacja lekarza endokrynologa. Odpowiednia terapia pomoże rozwiązać Pański problem.