Pierwsza miesiączka po porodzie, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Krwawię już 11. dzień

Witam. Mam 29 lat, 6 tygodni po porodzie przez cc dostałam pierwszą miesiączkę i zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne (nie karmię i nie karmiłam piersią). Początkowo krwawienie było bardzo obfite i pełne skrzepów, obecnie już 11 dzień występuje krwawienie, jest mniej nasilone ale ciągle krwawię (nie plamię) krew jasno czerwona bez zabrudzeń i skrzepów. Czy to normalne, czy może krwawi rana po cc? Nadal przyjmuję tabletki, czy dokończyć opakowanie czy przerwać? Jak długo może utrzymywać się taki stan? Dodam, że krwawienie jest bezbolesne, przed ciążą miesiączki trwały 5-7 dni i były dość bolesne. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Mamy tu do czynienia z dwoma czynnikami, które mogą być przyczyną krwawienia. Z jednej strony późne krwawienie poporodowe, a z drugiej rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, któremu często towarzyszą nieregularne krwawienia. Jeśli to tabletki są powodem krwawienia, to nie ma powodów do niepokoju. W przypadku, gdyby było to jednak krwawienie związane z porodem, to należy udać się do lekarza ginekologa. Ponieważ nie mamy pewności, co powoduje krwawienie, radzę udać się do ginekologa już teraz.

Pozdrawiam serdecznie!