Pierwsza wizyta ginekologiczna bez cytologii i badania wziernikiem

Mam 26 lat i jestem dziewicą. byłam pierwszy raz u ginekologa a on nie chciał mi zrobić cytologi ani zbadać wziernikiem i nie powiedział dlaczego. potem okazało się, że mam tylko jedną nerkę położoną w miednicy. bardzo się wtedy wystraszyłam i poprosiłam o badanie ale on odpowiedział mi w taki sposób, że poczułam się jakby mi zasugerował,że jeżeli chcę żeby mnie zbadał porządnie to powinnam iść do łóżka z pierwszym lepszym facetem.powinnam zmienić lekarza? Przecież takie badanie jest możliwe?

Szanowna Pani!

Dziewicę też można zbadać. Jeżeli błona dziewicza jest bardzo rozwinięta, to wtedy badamy przez odbyt.Wtedy jednak nie można pobrać cytologii.Nie jest to jednak wskazaniem do natychmiastowego rozpoczęcia współżycia!
Niemniej jednak, co prawda nie opisuje Pani dokładnie jak stwierdzono u Pani jedną nerkę, należałby wykonać TK jamy brzusznej,żeby wykluczyć ewentualne wady układu rozrodczego ,gdyż często współtowarzyszą one wadom układu moczowego.

Z poważaniem
Katarzyna Lewicka