Pierwsze objawy raka jelita grubego

Witam, mam 24 lata. Moja babcia 2 lata temu zmarła na nowotwór jelita grubego. Czy ten rąk jest dziedziczy i jakie są jego pierwsze objawy. Ja miewam bóle podbrzusza czy to jest związane z tym?? I czy trzeba kolanoskopie ronić czy usg tez coś pokaże? ?

Skłonność do występowania nowotworu jelita grubego jest dziedziczna. Powinna Pani udać się do gastroenterologa, aby sprawdzić w jakim wieku należy rozpocząć wykonywanie badań profilaktycznych ( kolonoskopia).