Pierwszy okres i brązowa wydzielina

Witam. Pierwszy okres dostała w maju 2013 roku i teraz mam 13 lat. Ale pierwszy raz był czerwony normalnie a pozniej nie mialam az do sierpnia. i jak sie pojawił to nie byl czerwony tylko brązowy co to może znaczyć ?
13 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

W związku z faktem iż zaczęła Pani miesiączkować niedawno, należy się uzbroić w cierpliwość. W ciągu kilku miesięcy od pierwszej miesiączki krwawienia miesięczne powinny się unormować i zacząć pojawiać regularnie. Nie ma powodów do niepokoju.