Brązowa wydzielina z pochwy - czy to normalne?

Mam 14 lat, miesiączkuję od 13. roku życia. Zawsze miałam upławy białe, czyli normalne. Teraz pierwszy raz miałam brązowy śluz, który utrzymywał się przez 4 dni, a zaczął się 27 lipca. Okresu powinnam dostać 7 sierpnia, ale nie miałam go - tylko przez jeden dzień śluz był nieco brązowy, nastepnego dnia był normalny, a dzisiaj znowu brązowy. Nie byłam jeszcze u ginekologa i boję się tam iść więc wolałabym, aby nie radzono mi wizyty. Co mi jest? Proszę o szybka odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Dla osoby w Pani wieku przeznaczone są specjane poradnie, tzw. poradnie ginekologiczne dla dziewcząt. Nie ma powodu obawiać się wizyty w takiej poradni gdyż pracujący tam lekarze mają doświadczenie w udzielaniu porad nastolatkom.

W pierwszych dwóch latach po pierwszej miesiączce często krwawienia są nieregularne i występują brunatne plamienia. Zazwyczaj nie oznaczają one choroby.