Pierwszy raz biorę tabletki antykoncepcyjne

Witam. Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Byłam ostatnio u ginekologa, pani doktor mnie przebadałam. Brałam luteinę doustnie przez 10 dni, 2 tabletki dziennie. Po odstawieniu minęło jakieś 3-4 dni i zaczęłam plamić lekko, trwało to może z godz. i przeszło. W związku z tym moje pytanie - czy powinnam zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, które pani doktor mi zapisała? Mam jej brać od pierwszego dnia miesiączki przez 21 dni, ale nie wiem, czy uznać to plamienie za miesiączkę, czy poczekać na bardziej przypominające krwawienie? Nie miałam okresu od 3 miesięcy. W ciąży też nie jestem, a tabletki mają mi uregulować okres n********. Nie wiem, co powinnam zrobić. Następną wizytę mam za 4 dni, a wcześniej nie mogę się skontaktować z moją panią ginekolog, bo wyjechała. Co mam teraz zrobić? Proszę o pomoc :) w miarę szybką i z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Najrozsądniej jest rozpocząć opakowanie tabletek antykoncepcyjnych w dniu plamienia. Jeśli ma Pani jakieś wątpliwości odnośnie wystąpienia miesiączki, to najbezpieczniej będzie stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy tydzień brania tabletek.