Pieszczoty i stosunek - czy i kiedy zaszłam w ciążę?

Witam, proszę o bardzo szybką odpowiedź w stresującym mnie temacie. Mam 30 lat. Cykle prawie regularne: 30-33 dni. Z wyliczenia średniego cyklu 31-dniowego wyszło, że owulacja jest 18 sierpnia. Ostatnia miesiączka była 2 sierpnia. 17 sierpnia odbyłam podróż samolotem i 4-godzinną, meczącą samochodem. W międzyczasie miałam migrenę oraz wystąpiły wymioty spowodowane chorobą lokomocyjną. 19 sierpnia pieściłam się z chłopakiem. On trochę się dotykał i włożył mi palec dość głęboko, ale mówi, że do wytrysku był bardzo daleko. Nie wszedł we mnie. Nie było wytrysku ani wcześniej, ani w trakcie. 20 sierpnia odbyłam podróż powrotną (samolotem i samochodem). Dzień później kochałam się z mężem (miał wytrysk). 25 sierpnia robiłam test beta HCG i wyszło <0,1, a dzisiaj wyszło 30. Proszę o pomoc. Czy jest szansa, że owulacja się przesunęła? Kiedy zaszłam w ciążę? 19 sierpnia czy 21? Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Z przytoczonej sytuacji można wysunąć wniosek, iż najprawdopodobniej do zapłodnienia doszło podczas drugiego zbliżenia. Pierwsze, związane jedynie z włożeniem palca do pochwy, niesie za sobą niskie ryzyko zapłodnienia.

Warto również zauważyć, iż wyliczyła Pani dzień owulacji na podstawie 31-dniowego cyklu. Sama wspomniała Pani, że zdarzają się cykle 33 dniowe, a więc owulacja występuje w nich 2 dni później. Dodatkowo podróż samolotem może spowodować wydłużenie cyklu i opóźnienie owulacji.

Proszę jednak pamiętać, iż mówimy jedynie w kategorii szansy i ryzyka. Gdyby doszło do dwóch pełnych stosunków, można by było mówić o 50% szans, gdyż plemniki z pierwszego zbliżenia mogą przeżyć w drogach rodnych nawet 6 dni.

Pozdrawiam