Piramizal a badanie ciśnienia

witam mam pytanie ja mam w tej chwili 34 lata i cisnienie 170 na 90 i zazywam piramizal czy takie cisnienie jest niebezpieczne pozdrawiam Jan

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość ciśnienia rzeczywiście jest znacznie podwyższona, co może stanowić pewne niebezpieczeństwo. Jeśli jednak stosuje Pan leki hipotensyjne, oznacza to, że regularnie mierzy Pan ciśnienie. Przede wszystkim wskazana jest zatem analiza wszystkich pomiarów. Pojedynczy wynik nie jest bowiem miarodajny. Jeśli wszystkie kolejne pomiary są tak wysokie, konieczna jest modyfikacja leczenia.