Płacz 13-miesięcznego dziecka przy zmianie pieluszki

Witam, córka ma 13 miesięcy, od trzech dni strasznie płacze przy zmianie pieluszki wcześniej nie było takiego problemu, a od dwóch dni zgrzyta zębami w dzień i ma stany podgorączkowe do 38 stopni. Była dziś u nas pediatra, w płucach oskrzelach gardle i uszach nic się nie dzieje. Zauważyłam również czerwone ujście do pochwy. O czym to wszystko może świadczyć, bardzo proszę o pomoc

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli widoczne jest podrażnienie skóry mogło dojść do pieluszkowego jej zapalenia lub infekcji w obrębie pochwy (na co wskazuje podwyższona temperatura ciała). Czy pediatra oglądała tę okolicę? Wskazane jest rygorystyczne przestrzeganie higieny - mycie pupy wodą z mydłem przy każdej zmianie pieluszki. Jeśli objawy będą się utrzymywać proszę powtórnie skonsultować się z pediatrą.